Викенд хороскоп за 9 и 10 јануари: Љубовна криза за скорпиите и успех во работата за бикот

By

Овен (21.03 – 20.04)

Викендов ќе дојдете до некои важни информации, обрнете им внимание. Се што сакате е саканото лице да биде среќно и задоволно. Па што чекате, направете се за него.

Бик (21.04 – 21.05)

Очекувате нови случувања на деловен план. Прифатете ги со оптимизам. Не се грижите за ситните проблеми во врската, со добар разговор се може да се реши.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Ќе имате мал проблем со концентрацијата, се што правите проверете го два пати. Избегнувајте ги расправиите со саканото лице. Викендов одвојте квалитетно време за одмор.

Рак (22.06 – 22.07)

Работата прави голем притисок врз вас. Замолете некој од колегите да ви помогне да го решите проблемот кој го имате. Имате чувство дека партнерот сокрива некои детали од вас, разговарајте отворено.

Лав (23.07 – 22.08)

Некои важни работи ќе биде потребно да ги преземете во ваши раце. Поинаку не ќе можете да ги остварите зацртаните цели. Ако сакате да бидете среќни, верувајте и повеќе на интуицијата.

Девица (23.08 – 22.09)

Прифатете ги корисните совети од вашата блиска околина, не водете инат. Некои нешта нема да ви бидат по желба, но останете смирени. Партнерот ќе биде револтиран од вашето однесување, но без грижа, нема да имате големи проблеми.

Вага (23.09 – 22.10)

За викендов имате одлични планови. Време е за акција, па затоа не губете го времето, партнерот сака искрен и отворен разговор со вас, немојте да го игнорирате.

Скорпија (23.10 – 21.11)

Почекајте ги официјалните податоци пред да донесете некоја одлука. Меѓу вас и партнерот постои недоверба. Ќе морате да го решите тоа што поскоро. Викендов најдете време и за повозрасните членови од семејството.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Викендов планетите не се поволни за инвестирање на пари во било што. Опуштете се и уживајте во најблиското друштво. Не им дозволувајте на некои лица да го коментираат вашиот живот гласно.

Јарец (22.12 – 20.01)

Имате некое лошо претчувство, поразговарајте со партнерот и смирете се. Потребно ви е внимание, па затоа викендов не се затворајте дома, излезете со пријателите на кафе. Можна е мала настинка, стоплете се со топли напитоци.

Водолија (21.01 – 19.02)

Викендов обидете се да се релаксирате во друштво на пријателите. Нека не ве нервираат некои стари приказни, дадете им време на проблемите и се ќе биде решено. Отворете ги очите, околу вас некој не е искрен.

Риби (20.02 – 20.03)

Ќе имате премногу обврски, а тоа ќе биде психолошки товар за вас. Првиот впечаток лесно знае да ве измами, не ги оценувајте луѓето веднаш. Дадете си време и простор за одмор, тоа навистина ви е потребно.

Ќе ви се допадне

AnimeHeaven animeheaven bna: Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 5

4Anime 4anime heroes rising: Black Clover (Dub) (https://4anime.biz/m/RM9d) Episode 149