Во сообраќајка повредена ќерката на Шенка Колозова

Порди обилните снежни врнежи и нерасчистениот пат, во Ѓоре Петров на самиот мост пред населбата Даме Груев, вчерва се случи сообраќајна незгода при што е причинета значителна материјлна штета на две возила. Според неофицијални информации, една од повредените во сообраќајката е и ќерката на познатата актерка, Шенка Колозова. Таа била полесно повредена и се наоѓа надвор од животна опасност. Наводно, се враќала од посета на нејзината мајка која живее во скопската населба Даме Груев.

Scroll to Top