(Вознемирувачко видео) Крвава тепачка во Аеродром, едно лице во бесвест

By

Крвава тепачка се случи вечерва во скопската населба Аеродром позади „Тобако 2“. Според очевидци едно лице од силината на ударите паднало во бесвест и со возило на брзата помош било пренесено во болница, пренесе Макфакс.

Од видеото се гледа дека како четири лицаа бегаат од местото со автомобили. Очевидци велат дека слушнале викање и женски глас како бара помош. Полицијата е на терен.

Ќе ви се допадне