Банана-ролат од три состојки

By

Потребни состојки:

1 банана
кесичка шлаг или 250 мл слатка павлака
кокос

Начин на подготовка:

Изматете го шлагот/слатката павлака и со него намачкајте ја бананата, па извалкајте ја во кокос. Исечете ја на тркалца и послужете.

Ќе ви се допадне