Јапонска диета со банани

By

Со минимална измена во дневното мени, оваа јапонска диета ветува дека ќе изгубите 5 до 7 килограми.
Јапонската диета е всушност утрински ритуал кој има потенцијал да ви ја намали тежината.

Се препорачуваат максимум 4 банани, како и 2 чаши млака вода наутро, додека останатите оброци во денот треба да бидат здрави, свежи, лесни.

Изумителите на оваа диета велат дека нема строги правила што смее, а што не смее да се јаде, туку само да избегнувате тешка и преработена храна.

Диетата со банани и млака вода се препорачува да ја практикувате максимум 12 дена. Последниот оброк треба да ви биде 4 часа пред спиење.

Во текот на диетата не се препорачува алкохол, кафе и десерти.

Ќе ви се допадне