Kолку долго траат кремите за сончање

By

Доколку имате крема за сончање останата од лани, добро проверете го датумот пред да ја понесете со себе на одмор. Британскиот дерматолог Мервин Патерсон откри дека освен наведениот рок на траење постојат неколку знаци кои ќе ви откријаат дали смеете да ја користите кремата.

„Доколку приметите промена во мирисот и текстурата на кремата, без оглед на рокот обележан на амабалажата, фрлете ја“, вели докторот.

Според Патерсон, овие креми имаат рок на траење до една година, па ако користите стара крема, освен што може да ве изгори сонцето, оти немаат ефект, може да ви се појави и иритација на кожата. Тој советува кремите да ги чувате на ладно и темно место, најубаво во фрижидерот за храна.

Ќе ви се допадне

KissAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://animetv.cc: Watch Battle Spirits: Saga Brave animetv Episode 3 anime tv all free for you

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD

AniWatch Watch anime online, English anime online HD

Molbiol: http://molbiol.ru/forums/index.php?showuser=1188761

Cults3d: https://cults3d.com/fr/utilisateurs/gogoanimelol