Напивка што го намалува салото за седум дена

By

Напивката од лимон и чиа го намалува салото околу стомакот, тврдат експертите. Секое утро исцедете лимон и ставете една лажица чиа семе. Оставете чиата да набабри, па испијте ја напивката. По седум дена ќе ги видите првите резултати.

Оваа напивка е ефикасна за слабеење, но истовремено е важно да го смените и начинот на исхрана и да внесувате повеќе здрава храна, но и да спортувате повеќе.

Чиа семето поволно влијае врз здравјето бидејќи содржи омега 3 киселини, протеини, калциум и диетални влакна. Делува како антиоксиданс и се бори против слободните радикали. Лимонот содржи витамин Ц и минерали како калциум, калиум, магнезиум и железо.

 

Ќе ви се допадне