Природен лек кој ги чисти артериите и ги спречува најтешките болести

By

Овој природен лек спречува и појава на слободни радикали во организмот кој ги предизвикуваат најтешките болести и низа на други состојби поврзани со болести на срцето и крвтокот.

Стар лек од германската народна медицина е комбинација на три суперздрави намирници, кои заеднички и во секојдневното конзумирање можат да имаат исклучително здравствен ефект на вашиот организам

Пред се, одличен е за лечење и превенција на запушените артерии. Исто така добар е и за регулирање и зголемено ниво на маснотиите во крвта. Го спречува уморот на организмот, спречува и ги лекува инфекциите и настинските, интензивно го зацврстува имунолошкиот систем и го чисти црниот дроб.

Овој природен лек ја спречува и појавата на слободни радикали во организмот кои ги предизвикуваат најтешките болести и низа на други состојби поврзани со болестите на срцето и крвотокот.

Состојки за природен суперлекот:

4 глави лук, 4 лимони со корен, помал корен од ѓумбир (околу 3-4 см) и 2 литри чиста вода.

Подготовка: Лимонот добро измијте го, па пресечете го на парчиња. Доколку се работи за лимон кој не е органски, односно доколку е прскан, тогаш претходно исчистете го со оцет и вода. Потоа ставете ја смесата во блендер.

Потоа со помош на блендер направете смеса. Измиксаната смеса додадете ја во метален сад. Додадете ги двата литри вода, и загрејте ја смесата со мешање, до точка на вриење. Пред да смесата зоврие, исклучете ја од оган, и оставете ја да се олади. Процете низ цедалка и истурете ја во стаклено шише.

Подготовка: Овој лековит напиток се пие секој ден по една чаша од 2 децилитри, најмалку 2 часа пред јадење, односно на целосно празен желудник. Напитокот чувајте го во фрижидер.

Процесот на лекување трае три недели, со секојдневно конзумирање на една чаша, по што треба да се направи пауза од една недела. По паузата можете повторно да продолжите со конзумирање во истиот циклус.

Доколку вкусот не ви одговара, можете да додадете малку мед по ваш вкус. По 3 недели користење, би требало да почуствувате значителна регенерација на телото.

Напитокот, освен веќе наведените благодети, посебно е користен во спречување на создавање на каменчиња во органите и запушување на крвните жили.

 

Ќе ви се допадне

Dragon Ball Z (Dub) (https://kissanimeonline.com/m/All) Episode 291 at KissAnime kissanime down

Your Lie in April (https://funimationfree.com/m/oJn) Episode 22 at Funimation funimation now cost