Прочистете ја крвта со коприва

By

Листовите од свежата коприва изобилуваат со витамините Ц, А, Б2 и К, каротен и пантотенска киселина, калциум, фосфор и железо. Во нив се крие вистински провитамински концентрат.

Копривата ја прочистува крвта и помага во ослободувањето на токсичните материи од организмот. Научно е докажано дека го намалува нивото на шеќер во крвта, па затоа им се препорачува на лицата кои боледуваат од дијабетес.

Корривата е делотвора и во запирање на крвавењето, па често се користи како чај при обилни менструални циклуси, крвавење од матката и слични состојби. Исто така, копривата помага во намалување на високиот крвен притисок.

Ќе ви се допадне

Hige wo Soru. Soshite Joshikousei wo Hirou. (https://animeplanet.cc/m/VV1j) Episode Preview at AnimePlanet goblin slayer anime planet

Watch Rent-a-Girlfriend Episode 2 (https://animeflix.nl/m/bxZM/ep-2) at website https://animeflix.nl. See more animeflix website