Сок од морков и ѓумбир за детоксикација на организмот

By

Пијалакот на база на моркови, ѓумбир и лук е одличен за детоксикација на организмот. Експертите велат и дека овој напиток помага да ги намалите килограмите, го намалува притисокот и го зајакнува имунитетот.

Состојки:

4 средни моркови
2,5 см корен од ѓумбир
2 лимона (излупени)
2 чешниња лук
1 лажица јаболков оцет

Ставете ги состојките во соковник. Сокот што ќе го добиете, пијте го два дена, трипати на ден, потоа направете нов. Сокот што ќе ви остане неиспиен по првите два дена, фрлете го.

Ќе ви се допадне

WCOStream Watch english anime Online in HD for FREE

AnimeBee | Watch Anime Online | English Sub & Dub Anime Free

ChäoS;HEAd (Dub) Episode 12

https://animedao.nl animedao kiss

Lifeofpix: https://www.lifeofpix.com/photographers/animefreakws/

Profile ameba: https://profile.ameba.jp/ameba/animefreakws