За две недели изгубете 10 килограми

Исфрлете од употреба неприродни газирани сокови и останати пијалаци, како и нездрава храна. Намалете го внесувањето на солта и мастите. Не им верувајте на рекламите и на тоа дека ќе ослабете, ако ништо не правите туку само користите препарати за слабеење.

dobivaj vesti na viber

 

За да ослабете треба да вежбате и здраво да се храните. Никој не ви кажува дека треба да прескокнувате оброци и да се изгладнувате. Јадете здраво, намалете ги оброците и движете се.

 

За појадок јадете житарки со млкео, јогурт, кефир, кисело млеко, по ваш избор.

 

Ручек:

 

-Варено јајце

-1 парче тост

-Чаша јогурт

-Имајте две ужини, изедете еден портокал или јаболко, а можете и банана.

 

Вечера:

-Варен зеленчук

-1 парче тост

Овој режим трае 2 недели и може да се намалат и до 10 килограми. За да ја одржувате телесната тежина и по режимот треба да продолжите здраво да се храните. Јадете редовно, намалете ги оброците и исфрлете ја нездравата храна и газираните пијалаци.

Scroll to Top