(Фото) Новосаѓанец издава стан со бања и кујна во дневната

By

Новосаѓанец објави во Фејсбук дека издава стан во кој има од кујна до бања, без ниту една врата меѓу нив. За кратко време неговиот оглас стана хит на социјалните мрежи.

Сопственикот во својот оглас вели дека станот е во центарот на градот, во населбата Подбара. Вели дека го издава целосно наместен и дека сметките се мали. Според него, единствен минус е тоа што нема сопствен паркинг-простор. Цената изнесува 180 евра месечно, а бара и една кирија однапред како депозит.

Неговите сограѓани го искритикуваа оти фалела ВЦ-школката, па почнаа да шегуваат со него, додека други не можат да поверуваат дека ова е вистински оглас.

„Каков апартман, цената е вистинска ситница“, „Па како ќе има паркинг-место кога гаражата сте ја преуредиле во стан?“, „Чекај, ова е кујна и бања заедно?“, „Станот е врв, само би додала ВЦ-школка ако нема полско ве-це“.

Ќе ви се допадне

Super Secret (https://twistmoe.net/m/P22V) Episode 22

https://wcostream.cc paw patrol wcostream

Website https://animekisa.in: Watch Pupa animekisa Episode 12 watch anime free

K (Dub) (https://animeflix.nl/m/DXo2) Episode 13

https://animetv.cc all anime tv shows