ТOП

Хороскопските знаци кои никогаш не се дебелеат

Овен Овните се полни со енергија и постојано се во движење. Благодарение на нивната страсна и динамична природа, тие се постојано активни, што помага да …

Хороскопските знаци кои никогаш не се дебелеат Прочитај повеќе »

Свилени тапети, бањи, базени и 1500 спални соби: луксузната палата на турскиот претседател Ердоган 

Симболот на голема моќ на турскиот претседател Реџеп Тауп Ердоган е неговата официјална резиденција, таканаречената „Бела палата“ или Ак Сарај. Ердоган живее во палата лоцирана …

Свилени тапети, бањи, базени и 1500 спални соби: луксузната палата на турскиот претседател Ердоган  Прочитај повеќе »

(Видео) Лана Дел Реј го прекина концертот за да ги праша фановите дали ја виделе нејзината електорнска цигара

Пејачката Лана Дел Реј го прекина нејзиниот концерт за да ги праша фановите дали можеби ја виделе нејзината електорнска цигара. Не помина долго време кога …

(Видео) Лана Дел Реј го прекина концертот за да ги праша фановите дали ја виделе нејзината електорнска цигара Прочитај повеќе »

Хајди Клум позира топлес и во црна танга, манекенката ужива во Франција

Манекенката Хајди Клум позира топлес и црна танга додека во рака држи само бела роза. Русокосата Германка откри дека ужива во Франција, каде што пристигна …

Хајди Клум позира топлес и во црна танга, манекенката ужива во Франција Прочитај повеќе »

(Видео) Мбапе со топка удри девојка во нос и ја раскрвари, потоа и подари дрес

Килијан Мбапе на загревањето пред мечот на гостувањето кај Стразбур, имаше непријатна ситуација со девојка од трибините. Фудбалерот на Пари Сен Жермен случајно со топка …

(Видео) Мбапе со топка удри девојка во нос и ја раскрвари, потоа и подари дрес Прочитај повеќе »

Милијардер од САД ја користи крвта на синот за да се подмлади

Контроверзниот милионер Брајан Џонсон (45) ја шокираше јавноста со неговиот нов подвиг – размена на крв од три генерации, начин со кој ќе се подмлади. …

Милијардер од САД ја користи крвта на синот за да се подмлади Прочитај повеќе »

Хороскоп за 28 мај: нова љубов од социјалните мрежи за близнаците, пари за вагата

Овен Подобрувањето на финансиската ситуација денес во голема мера ќе зависи од тоа колку ќе бидат успешни вашите деловни преговори. Обидете се да бидете што …

Хороскоп за 28 мај: нова љубов од социјалните мрежи за близнаците, пари за вагата Прочитај повеќе »

Фудбалски спектакл со познати спортисти, пејачи и глумци на стадионот во Болоља во чест на Синиша Михајловиќ

Голем фудбалски спектакл на стадионот во Болоља ќе се одржи на 11. октомври во чест на прерано починатата фудбалска легенда Синиша Михајловиќ. Негови соиграчи, познати …

Фудбалски спектакл со познати спортисти, пејачи и глумци на стадионот во Болоља во чест на Синиша Михајловиќ Прочитај повеќе »

(Видео) Флеш-моб на хрватската армија среде Загреб

Војниците на хрватската армија изведоа флеш-моб на песната We will rock you  среде Загреб. По повод одбележувањето на 32 годишнината од основањето на Хрватската армија, …

(Видео) Флеш-моб на хрватската армија среде Загреб Прочитај повеќе »

Инфлуенсер почина откако испил четири шишиња кинеска вотка за време на пренос во живо

Познатиот инфлуенсер Санкианге (34) починал откако испил повеќе од четири шишиња баиџиу, таканаречената кинеска вотка, за време на директен пренос на кинеската верзија на Тик …

Инфлуенсер почина откако испил четири шишиња кинеска вотка за време на пренос во живо Прочитај повеќе »

(Видео) Жена дави девојка среде улица во Белград

На социјалните мрежи се појави видео од Белград на расправија помеѓу сопственичка на кафеана и ученичка од блиското училиште. На почетокот на видеото се гледа …

(Видео) Жена дави девојка среде улица во Белград Прочитај повеќе »

Театар Комедија со претставата „Анатомија на неверството” ќе гостува во Словенија

Претставата „Анатомија на неверството” од Театар Комедија ќе гостува во Словенија. Претставата во режија на Александра Кардалевска која минатата сезона имаше голем успех на домашните …

Театар Комедија со претставата „Анатомија на неверството” ќе гостува во Словенија Прочитај повеќе »

Бритни Спирс се смири со мајка си: По три години ми се појави на врата

Пејачката Бритни Спирс со години има лоши односи со семејството, а многу контроверзни детали се појавија во текот на нејзината борба да го прекине 13-годишното …

Бритни Спирс се смири со мајка си: По три години ми се појави на врата Прочитај повеќе »

Индиски владин службеник испразнил брана за да го најде телефонот што му паднал додека правел селфи

Владин службеник во Индија испразнил брана за да го извади телефонот кој му паднал додека правел селфи. Потребни биле три дена за испумпување на милиони …

Индиски владин службеник испразнил брана за да го најде телефонот што му паднал додека правел селфи Прочитај повеќе »

Стенд ап шоу со македонските комичари Миро и Чедо во Јавна Соба

Стенд ап шоу во Скопје со комичарите Мирослав Петковиќ и Чедомир Митевски. Двата соло настапи на стенд ап комичарите закажани за на 31. мај од …

Стенд ап шоу со македонските комичари Миро и Чедо во Јавна Соба Прочитај повеќе »

Меѓународен детски фолклорен фестивал во Долно Лисиче со гости од Бугарија, Србија и Косово

По деветти пат оваа година ќе се одржи меѓународниот детски фолклорен фестивал „Св.Троица“ во Долно Лисиче и општина Аеродром, во организација на културно уметничкото друштво …

Меѓународен детски фолклорен фестивал во Долно Лисиче со гости од Бугарија, Србија и Косово Прочитај повеќе »

Хороскоп за 27 мај: девицата размислува за љубовните одлуки, вагите се чувствуваат изневерени

Овен Денеска не сте најдобро расположени, затоа држете се подалеку од големи групи луѓе за да не навлегувате во конфликти, а во разговорите со соседите …

Хороскоп за 27 мај: девицата размислува за љубовните одлуки, вагите се чувствуваат изневерени Прочитај повеќе »

Хороскопски знаци кои ги очекува најдоброто лето

Бик Се чувствувате сигурни додека Јупитер продолжува да се движи низ вашата прва куќа на идентитетот. Овој транзит ве исполнува со оптимизам и сега сте …

Хороскопски знаци кои ги очекува најдоброто лето Прочитај повеќе »

Scroll to Top