(Видео) Гимнастичар тврди дека картонските кревети во олимпиското село може да издржат секс

By

Ирскиот гимнастичар Рис Мекланан тврди дека картонските кревети кои во собите ги постасвија орнизаторите на Олимписките игри во Токио, сепак може да издржат една една секс партија. Со ова тој го разби митот за организаторите за кои се објави вест дека во собите поставиле картонски кревети кои едвај ја издржуваат тежина со цел да намали бројот на сексуални односи меѓу спортистите,.

И покрај фактот дека спортот е на прво место на Олимписките игри, познат е фактот дека сексот  е многу чест во олимпиското село.

Сепак, на крајот од пандемијата, наративот малку се смени. Домаќините забранија публика на стадионите, а спортистите не смеат да го напуштат Олимпиското село за време на натпревари и мора социјално да се дистанцираат.

Една од вообичаените куриозитети поврзани со Олимпијадата е бројот на кондоми што им се дистрибуираат на спортистите. Организаторите во Токио планираат 160.000 парчиња, или 14 по спортист.

Ако тоа ви се чини многу, тоа не е ништо во споредба со бројот што беше поделен во Рио во 2016 година – 450.000 кондоми.

Почнаа да кружат гласини дека во просториите на олимпиското село се ставаат слаби картонски кревети како еден од начините да се спречат спортистите да имаат сексуални односи. Теоријата за креветите непогодни за секс ја поттикна и американскиот тркач на долги патеки Пол Келимо, кој објави фотографии од собите.

Сепак, Рис Мекланан објави видео во кое го разби митот за слабите кревети.

„Во денешната епизода на лажни вести од Олимписките игри – антисексуални кревети. Наводно биле направени да се распаднат под ненадејни движења. Сè е лага. Лажни вести”, рече Ирецот скокајќи на креветот.

Ќе ви се допадне

Website https://animebee.to: Watch Ushio and Tora: Comically Deformed Theater animebee Episode Full anime

Hanasakeru Seishounen Recaps Episode Full

Sakura Wars (https://wcostream.cc/m/MXne) Episode 25

AnimeHeaven: Dog & Scissors anime episode 12 online free at https://animeheaven.pro animeheavens

Sqlservercentral: https://www.sqlservercentral.com/forums/user/gogoanimelol

Google: https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1DIUd3uwqJsW4WzTZ2yATwOqDGu3aToNH&usp=sharing