(Видео) На летот од Приштина кoн Базел маж тепал патници, посадата го совладале, ама тепачката ја продолжил на аеродром

By

На летот Приштинa-Базел вчера дошло до тепачна во авионот. Повозрасен маж се пресметувал со неколкумина патници и луто коментирал на албански јазик. Патникот ги тепал се додека посадата на авионот не го совладале.

Но и тоа не му било малку, па тепечката ја продолжиле и по слетувањето на аеродромот по што бил уапсен од швајцарските власти.

Аеродромската полиција ја потврди веста за тепачката за швајцарскиот дневен весник „Блик“, кој го пишуваше од конфронтацијата на паркингот на аеродромот меѓу двете семејства.Според дневникот, двајца мажи биле уапсени поради таа тепачка.

Ќе ви се допадне

AnimeHeaven Watch english anime Online in HD for FREE. Watch Thermae Romae Episode 4

WCOStream Watch english anime Online in HD for FREE. Rilakkuma and Kaoru (Dub) Episode 13

4Anime Watch anime online, English anime online HD. Fate/stay night: Unlimited Blade Works - Prologue (Dub) (https://4anime.biz/m/7Lq0) Episode Full