Дали е ова најдобрата македонска пародија на „Деспасито“?

By

„Деспасито“ е и понатаму најслушаната песна за оваа година, а кавер верзии и пародии на истата не престануваат да се снимаат не само кај нас, туку во целиот свет.

dobivaj vesti na viber

Деновиве на ЈуТјуб се појави уште една македонска пародија на песната, под името „Садам жито“ а ја отпеаја „Последните селани“. Песната има и професионално изработен спот во режија на Гоце Цветановски, а музички продуцент на истата е Александар Митевски.

Слушнете ја и кажете ни дали е ова најдобрата македска пародија на „Деспасито“ што сте ја слушнале.

Ќе ви се допадне