Дечки не зезајте се со Амди, така и Американците му се смееја на Трамп

By

Амди Бајрам најави дека ќе се кандидира за претседател за Македонија. Веста многумина ја прифатија со неверување. Сè почесто се слушаат шегите дека за  „на циркус-држава ѝ треба циркус-претседател“, а според некои, нема подобар кандидат за од претседател од него. Забавата за кандидатурата на Амди Бајрам се префрли и на социјалните мрежи, а редакцијата на „Репортер“ избра некои од најинтересните твитови.

 

Ќе ви се допадне

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

anime online GoGoAnime My Hero Academia Season 2 (Dub)

Naruto

Josee, the Tiger and the Fish

anime stream That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

gogoanime GoGoAnime So I'm a Spider, So What?