(Фото) Газдата го натерал тренерот да го стави син му во прв тим иако има 126 кила

By

Газдата на кинескиот фудбалски клуб Зибо Цују го натерал тренерот да го стави неговиот син во првиот тим иако имал 126 килограми.

Син му морал да игра на секој натпревар и да ги изведува сите корнери, фаули и пенали. Досега во сезоната клубот постигнал само два погодока. Зибо Цују е клуб кој се натпреварува во втората кинеска лига.

 

Ќе ви се допадне

Website https://4anime.biz: Watch Haganai: I don't have many friends NEXT 4anime Episode 12 persona 4 anime netflix

Watch Anime on Ads-free Website Animekisa

Fruits Basket 2nd Season (https://animedao.nl/m/JxVe) Episode 25

Hell Girl: Two Mirrors Episode 26

Forum fastcap: https://forum.fastcap.com/profile/animeflixnl/

Ko-fi: https://ko-fi.com/gogoanimebe