(ФОТО) Гримасата на Фелаини хит на социјалните мрежи

By

Фудбалерите на Реал Мадрид синоќа го совладаа Манчестер Јунајтед, а натпреварот ќе биде запаметен, меѓу другото, од една неверојатна гримаса на Маруан Фелаини.

Играчот од средниот ред на Црвените Ѓаволи, во еден момент ја удри топката со глава и направи „фаца“ која што ја овековечија фоторепортерите.

Наскоро таа се прошири на социјалните мрежи.

felaini_tviter

Самиот Фелаини преку Твитер направи шега на своја сметка со зборовите “им благодарам на сите кои ова го постираат и ми го испратија”.

felaini_tviter_1

felaini_tviter_2

Ќе ви се допадне

GoGoAnime watch anime online: Bleach (https://gogoanime.be/m/60A) Episode 366

AniWatch watch anime dub: One Piece (Dub) Episode 693