(Фото) „Груевски“ на плоштад славеше за Вардар

By

Побегнатиот поранешен премиер, Никола Грувски, му ја честиташе втората европска круна на РК Вардар по Фејсбук. Но, вчеравечер, се појави фотографија од човек облечен во црвено црн дрес на плоштадот Македонија, на чиј грб стои презимето Груевски. И тргнаа шегите на социјалните мрежи “Груевски славеше на плоштад за Вардар“.  На сметка на пезимето кое беше исишано на дресто, почнаа и типувањата на Твитер дали човекот со дресов се презива така или е верен симпатизер на Груевски.

Ќе ви се допадне