(Фото) Илон Маск им одговори на фановите дали е вонземјанин

By

Милијадерот и основач на компаниите „Тесла“ и „Спејс икс“, Илон Маск, е познат по своите бизарни коментари на социјалните мрежи. Но, малку бил скептик кога му коментираat луѓе кои тврдат дека имаат видено вонземјани.

dobivaj vesti na viber

Маск на почетокот на неделата напишал на „Твитер“ дека Земјата не е рамна и дека на неа живее Donkey King, лик од популарна видеоигра. Неговиот пост станал инспирација за голем број фанови да го прашаат дали можеби тој е вонземјанин.

Неговиот твит предизвика низа  комични реакции и мемиња. Фановите го прашуваа и дали тој и основачот на „Фејсбук“, Марк Цукенберг, доаѓаат од иста планета. Маск им одговори со три букви Obv кои алудираа на зборот очигледно и со тоа призна дека е вонземјанин.

На социјалните мрежи фановите се шегуваат дека Маск ќе стане Марсовец кога и само ако стигне на Марс, што му е една од целите поради која пред повеќе години ја основаше компанијата „Спејс Икс“, која, пак, разви возило кое може да пренесе луѓе на Црвената Планета.

Возилото може да лета, но има проблем со слетувањето и последните четири теста завршија неуспешно.

 

Ќе ви се допадне

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) Episode 20

ANIMEFLIX Redo of Healer Episode 10

ANIMEFLIX Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

ANIMEFLIX One Piece

ANIMEFLIX Bleach Episode 360

tải go88