(Фото) „Ја ставил маската на очите за да не го гледа вирусот“, пензионер во автобус стана хит на социјалните мрежи

By

Пензионер од Белград стана хит на социјалните мрежи кога бил снимен со маска на очите. Додека се возел во автобус, некој го сликал, а фотографијата бргу се рашири на интернет.

dobivaj vesti na viber

„Ја ставил маската на очите за да не го гледа вирусот“, се шегувале твитерџиите. Некои коментирале дека маската ја ставил место очилата за сонце, кои ги заборавил дома.

„Мрак, мрак, мрак, ми падна на очите“, се пошегувал друг.

 

 

Ќе ви се допадне