(Фото) Ким Ѓонг-ун пресреќен вози трактор

By
Фотографијата од севернокорејскиот претседател Ким Ѓонг-ун како вози трактор е направена седум месеци откако американскиот претседател Доналд Трамп беше фотографиран зад воланот на камион, кој беше паркиран пред Белата куќа.Лидерот на Северна Кореја, Ким Ѓонг-ун, одлучи да паузира малку од својата нуклеарна програма, па се упати во една земјоделска фабрика. Во таа пригода тој одлучил малку да се повози на трактор, пренесува „Дејли мејл“.

Ким изгледал воодушевено додека седел зад воланот на трактор, а работниците не ја пропуштија можноста да прошетаат со лидерот на нацијата.

Повеќе фотографии можете да видите на следниот линк:

 

Ќе ви се допадне