(ФОТО) Моментот кога навивач влезе на теренот за време на Суперкупот

By

Реал Мадрид славеше против Манчестер јунајтед со 2-1 на мечот од Европскиот Суперкуп кој се одигра на „Филип Втори“ арената во Скопје.

dobivaj vesti na viber

Како што пренесовме со текст претходно, така овој пат со фотографии го пренесуваме немилиот настан кој за момент стави негативност на фантастичната организација на нашата земја во однос на сите аспекти на организација за Суперкупот.

Според напишаното на него, се чини дека момчето кое влезе на теренот а притоа беше фатено од страна на обезбедувањето е навивач на првата ѕвезда на Реал Мадрид, Кристиано Роналдо.

(Извор/24 Фудбал)

Ќе ви се допадне