(Фото) На Лука Дончиќ сè што му треба е суво месо и ракија

НБА кошаркарот на Далас, Лука Дончиќ ги намсеа своите фанови од Балканот откако на последниот натпревар дојде со маица на која малкумина во САД можеа да разберат што пишува, затоа што беше напишана на српски.

„Сè што ми треба е суво месо и ракија“, пишува на неговата маица, а Словенецот се пошегува дека има вистина во тоа.

Сепак неговата екипа не завшри добро по мечот, откако Хорнетс го доживеаа третиот пораз во низа овој пат против Шарлот со 117:109 и сега се 11 на табелата. Словенецот беше најдобар стрелец во тимот со 34 поени, 10 скокови и осум асистенции.

 

Scroll to Top