(Фото) Невеста во венчаница со ликот на Путин е хит на интернет

Венчаницата на која е насликан рускиот претседател Владимир Путин, е хит на социјалните мрежи. Тој е во кимоно, со ангелски крилја. Сликата од свабата, за која се верува дека е направена во Русија, наголемо се споделува на Твитер. Едни велат дека е лудост, други дека така се сака својот претседател.

dobivaj vesti na viber

Scroll to Top