(Фото) Ова им е последна фотографија пред развод, Ивана Кнол ги возбуди катарските шеици

Познатата хрватска инфлуенсерка Ивана Кнол, која веќе неколку дена е главна тема на Светското првенство во Катар, повторно стана хит. Овој пат фановите ги насмеа со фотографија од трибините, на која се и неколку шеици. Додека се симнуваше по скали, тие го извадија мобилните да ја фотографираат.

dobivaj vesti na viber

Не им требаше многу на „твитерџиите“ па одма почнаа со коментари.

„Ова им е последна фотографија пред развод. Сигурно ги излажале сопругите кога ѝ рекле дека ќе одат да гледаат само фудбал“, се пошегуваа некои од нив.

За потсетување, Ивана се пофали дека нејзиниот број на фанови од ден во ден се зголемува, особено по почетокот на Мундијалот. Голем број фанови ја запираат на улица во Катар само за да се фотографираат со неа. Досега на „Инстаграм“ има 996.000 следбеници.

Scroll to Top