(Фото) Селфи на жена по породувањето е хит на интернет

By

Сликата на една жена која штотуку се породила стана вистински хит на интернет. Таа објави фотографија од нејзиниот сопруг, кој паднал на земја, а лекарите му помагаат да се освести.

„Сопругот дојде да ѝ даде поддршка на сопругата“, стои во описот на фотографијата која за кратко време собра преку 7000 лајкови на „Инстаграм“.

Оваа фотографија предизвика многу реакции на социјалните мрежи.

„Никогаш нема да му дозволи да го заборави ова. Никогаш. Ајде човеку стани. Никогаш не се откажувај“, се некои од коментарите на твитерџиите.

Ќе ви се допадне