(Фото) Шокло или школо, битно сите букви се тука

By

Освен короната и земјотресот, новата грешка на работниците во Јавното претпријатие на улица и патишта е муабет плус на социјалните мрежи. Па така, дека има “школо“ се сваќа ако го напишеш и „шокло“, на скопската улица Џон Кенеди, во близина на училиштето „Васил Главинов“.

dobivaj vesti na viber

По грешката со патоказите на автопатите и табелите пред патарина, сега скопската улица стана  тема за потсмев на социјалните мрежи.

Сепак утринава почнаа да се споделуваат и фотографии од истата улица, па некои граѓани тврдат дека фотографиите од вчеравечер се фотошопирани, бидејќи денеска испишано е „школо“, а не „шокло“.

Ќе ви се допадне

online anime. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

My Hero Academia Season 5 (Dub)

english dubbed anime Black Clover (Dub)

High School DxD

Naruto: Shippuden (Dub)

Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

tải go88