(фото) Во Црна Гора никна четничка бандера

By

Во Црна Гора се појави бандера на која е напишан зборот четник, а набрзо потоа се покрена расправа на социјалните мрежи.

Всушност, станува збор за фирма која изработува бетон и бетонски производи „Четник ДОО“, од Ваљево.

Дискусијата почнала во неколку правци, а најинтересни се деловите: „Подобро четник да виси на неа“, „Зар моравме и бетон да увезуваме?“, „Четник е и презиме. Можеби така го добила името фирмата“, „Пропаѓа државата, тргнете го ова!“

 

 

Ќе ви се допадне

AnimeDao: Ame to Shoujo to Watashi no Tegami anime episode Full online free at https://animedao.nl animedao softonic

The Disappearance of Nagato Yuki-chan Episode 16

Watch anime online for free at AniWatch anime stream

Website https://animetv.cc: Watch The Man Next Door animetv Episode Full dubbed anime

Flipboard: https://flipboard.com/@gogoanimelol

Fileforum: https://fileforum.com/profile/animefreakws