Фудбалер ѝ ги фрли работите на девојката низ прозорецот, па видеото го објави на „Твитер“

Фудбалерот Грег Халфорд, кој игра за англискиот Хаштаг Јунајтед, објави видео на кое ѝ ги фрла преку прозор работите на својата девојка од нивната заедничка куќа. Наводно ова го направил откако дознал дека таа го изневерувала.

dobivaj vesti na viber

„Помина предолго време, но конечно се ослободив од ѓубрето од бившата која ме изневери“, напиша тој.

Грег, кој има 38 години, сега игра во пониските лиги на англискиот фудбал, а на врвот на кариерата беше повремен премиерлигаш и настапуваше за Ридинг, Сандерленд и Вулверхемптон. Тој имаше 18 настапи во елитната лига на англискиот фудбал. Во својата кариера како играч играл и за Портсмут, Кардиф Сити, Нотингем Форест и голем број други клубови.

Scroll to Top