(Галерија) Се укочија на јанино-јанино, оскар за Мицкоски: Пародии за спотот на ВМРО-ДПМНЕ

By

Откако ВМРО-ДПМНЕ вчера го промовираше спотот „Исправи се Македонијо“ како дел од нивната кампања за парламентарните избори, во исто време почнаа пародии за видеото на „Твитер“. Од тоа дека лидерот на партијата може да се прекрсти во „Мицкоски исцелител“ и дека спотот догодина „гарант ќе биде номинран за Оскар“. Но и дека „Мицкоски се навежба среде пандемија и знае како се исправа кичмата на народот“, ама знае и дека „ракијата е лек за сè, па пиеше ракија во затворена кафеана“. Коментарите и шегите не престануваат дотаму што наведнатите луѓе во спотот играат „јанино, јанино, ама првпат толку многу лежат одеднаш“. Репортер.мк избра некои од најзабавните твитови…


Ќе ви се допадне

Watch Attack on Titan Season 2 Episode 5 (https://gogoanime.be/m/yEly/ep-5) at GoGoAnime a silent voice gogoanime

Watch Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? II (Dub) Episode 5 at Crunchyroll crunchyroll apple tv free