Индиец се ожени со шпорет и по четири дена се разведе иако невестата била тивка и послушна

By

Индиецот Коирул Анам се ожени со шпорет, но четири дена по венчавката на Фејсбук објави дека љубовта завршила и дека ќе се разведе. Тој претходно на „Јава“ ја опиша својата невеста како „искрена, тивка, послушна, која не зборува многу и знае да готви“.

„Мојата одлука беше тешка, но бракот е завршен“, напишал Анам.

Неговата објава за разводот предизвика смешни коментари на социјалните мрежи.

„Дали беше спогодбено?“, „Кој ќе плати алиментација, ти или таа?“, „Како ќе го поделите имотот?“, „Што е работата, таа не сака секс?“ се дел од коментарите, но младоженецот не одговори на ниеден од нив.

 

Ќе ви се допадне

KissAnime: Star Blazers: Space Battleship Yamato 2202 (Dub) anime episode 26 online free at https://kissanime.mx kissanime bleach

GoGoAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

WCOStream: Brynhildr in the Darkness Special anime episode Full online free at https://wcostream.cc dubbed anime

Anime Twist - Watch anime online, English anime onlineAnime Twist - HD anime for free | TwistMoe

Website https://animeflv.uk: Watch Ling Jian Zun animeflv Episode 30 anime websites