Најсмешните твитови за знамето на Курц

By

Премиерот Зоран Заев со погрешно знаме го пречека австрискиот канцелар Себастијан Курц утрово пред Владата. Наместо австриското, беше ставено знамето на Латвија. Тоа први го забележаа австриските новинари, кои веднаш реагираа. Откако и македонските медиуми ја објавија веста со утнатото знаме, покуси не останаа ни твитерџиите, кои споделија хумор на социјалните мрежи.

Редакција „Репортер“ ги избра најсмешните:

Ќе ви се допадне