Покојничка оживеала па почнала да тропа од ковчегот среде погреб

By

Роза Изабела Сеспедес Калак успеала да се спаси во последен миг пред нејзиното семејство да ја закопа. Тие ја слушнале како почнала да тропа и сфатиле дека е жива. Таа требала да биде погребана на 26 април во градот Ламбејеке во Перу.

dobivaj vesti na viber

Откако доживеала сообраќајка, лекарите потврдиле дека е мртва, пренесе „Мирор“. Роднините го носеле нејзиниот ковчег низ гробиштата, кога одеднаш ги слушнале звуците и тропањето од внатре. Откако го отвориле ковчегот, ја виделе Изабела жива.

Чуварот на гробиштата Хуан Сагундо Цајо рече дека таа ги отворила очите и дека се потела. Тој веднаш повикал полиција.

 

 

Ќе ви се допадне

cách nạp tiền go88 go88 đổi tên miền bằng thống kê tài xỉu go88

sunwin tài xỉu đánh bài online sunwin SunWin Cổng game bài đổi thưởng số 1