Романец на суд не успеа да докаже дека е жив

By

Романски државјанин не успеа да докаже дека е жив во локалниот суд во градот Васлуј. 63-годишниот Константин Релиу побарал од судот да го признае за жив, откако во 2016 година бил прогласен за мртов, но ја загубил битката. Судската одлука е конечна, а од судот велат дека барателот предоцна ја поднел жалбата.

Релиу заминал да работи во Турција во 1992 година. Тој прекинал секаков контакт со семејството во Романија, па неговата сопруга побарала и добила посмртница во 2016 година.

Турските власти годинава го фатиле Релиу со истечени документи и го депортирале во родната земја. Дури тогаш дознал дека е официјално прогласен за мртов.

„Официјално сум мртов, иако сум жив. Немам приходи и затоа сум регистриран како починат, а не можам ни да најдам работа“, рекол тој.

Ќе ви се допадне

AniWatch: Lucy-May of the Southern Rainbow anime episode 3 online free at https://aniwatch.pro watch anime free

Website https://gogoanime.be: Watch Dirty Pair Flash 3 gogoanime Episode 5 gleipnir gogoanime

Website https://animeflv.uk: Watch Elsword: El-ui Yeoin animeflv Episode 12 dubbed anime

KissAnime Watch anime online, English anime online HD

My desktopnexus: https://my.desktopnexus.com/animefreakws

Mixcloud: https://www.mixcloud.com/animeflixnl/