Судија му покажа црвен картон на својот помошник

By

На натпревар од шестото коло во втората кадетска лига во Србија, меѓу „Млади борац“ и „Рудар“, главниот судија  Предраг Которчевиќ му доделил црвен картон на својот помошник Даниел Милутиновиќ. Тој му покажал црвен картон во 72. минута, па по кратка расправа Милутиновиќ го напуштил теренот. Во знак на солидарност, и вториот помошник судија си заминал од теренот, па главниот судија до крајот сам го судел мечот.

Судиската тројка поради инцидентот добила казна од општинскиот фудбалски сојуз во траење од четири месеци.

Ќе ви се допадне

AnimeTV: Hanamaru Kindergarten anime episode 12 online free at https://animetv.cc wco anime tv

Beet the Vandel Buster Excellion Episode 25

Mahouka x Mameshiba Episode 4 - Raw

AnimeKisa: Mobile Suit Zeta Gundam anime episode 50 online free at https://animekisa.in watch animes

Cakeresume: https://www.cakeresume.com/me/gogoanimelol

Beatstars: https://www.beatstars.com/kissanimemx/about