(Видео) Алигатор слободно се шеташе и ги исплаши сите на Флорида

By

Властите во американската сојузна држава Флорида соопштија дека голем алигатор бил виден како слободно се шета во местото Венеса. Дивото животно, кое бил долго околу три метри, некое време било снимено како се шета низ улиците, а потоа се вратило и потонало во блиското езеро.

dobivaj vesti na viber

Медиумите пренесоа дека властите ги известиле надлежните служби задолжени за алигатори, а истовремено ги предупредија жителите да бидат внимателни и да не влегуваат во езерото Харингтон за да се капат за Велигден.

Венис е место кое се наоѓа јужно од Тампа на брегот на заливот на Флорида.

Ќе ви се допадне