(Видео) Американска политичарка почна да се пораѓа додека држеше говор на партиска конвенција

By

Американската политичарка Ерин Меј Квејд доби труднички болки додека држеше говор за време на конвенцијата на нејзината Демократска партија.

dobivaj vesti na viber

Иако во деветтиот месец од бременоста кандидатката за Сенатот на САД од американската сојузна држава Минесота почна да зборува пред стотина луѓе, тогаш почна да добива породилни болки.

„Значи, ја чувте веста дека имам болки, нели? Ова е наш миг и ја градиме нашата иднина заедно. Да ја отклучиме моќната политика за преобразба, што значи дека можеме да помогнеме да се постигнат безбедни и стабилни заедници, да создадеме економски можности. И просперитетот и да ги заштитиме нашите граѓански и човекови права. И да ја зајакнеме нашата човечка и јавна инфраструктура. Жал ми е“, рече таа додека правеше паузи поради контракциите.

По говорот, Квејд беше пренесена во болница, каде што роди девојче, Хариет Блејк Меј Квејд.

Ќе ви се допадне

sites to watch anime. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

anime website AnimeHeaven The Daily Life of the Immortal King 2nd Season [Chinese Dub]

anime website How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom Part 2

TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

AnimeHeaven Attack on Titan Season 2

Fairy Tail

tải go88