(Видео) Амиши го поддржаа Доналд Трамп на изборите

By

Актуелниот американски претседател Доналд Трамп доби голема поддршка од амишите на изборите во САД. Голем број од припадниците од затворените христијански верски заедници тргнаа на гласање со кочии.

На социјалните мрежи се појави и видеоснимка од долга колона на која е закачено американското знаме и знамето на изборната кампања на Доналд Трамп.

Видеото е споделено на „Твитер“, под насловот „Амишите денес не се шегуваат“.

Ова видео го сподели и Доналд Трамп.

Ќе ви се допадне

4Anime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Charge!! Men's Private School (https://animepahe.cc/m/OW8G) Episode 34

Website https://twistmoe.net: Watch Little Witch Academia twistmoe Episode Full anime streaming

Website https://animeheaven.pro: Watch Amagami SS+ Plus: Extra Episode+ Plus animeheaven Episode 8 anime heaven site

Rohitab: http://www.rohitab.com/discuss/user/138636-gogoanimelol/

Trepup: https://www.trepup.com/gogoanimebe