(Видео) Баба прави шпага на 82 години

By

Јиа, баба од Кина, може да направи шпага и на 82. години. Нејзиниот тренер Денг Фа-шенг, вели дека првите две години, таа тренирала сама во паркот.

Откако ја забележал, Денг вели дека таа секој ден тренира јога и тануца. Таа вежба стоечки на рацете и прави шпаги по четири пати во денот. Не постои ден да пропушти тренинг, вели Денг.

По тренингот, таа сака да тануцува. Денг решил нејзината умешност и подготвеност да ги сними и да ги објави на социјалните мрежи. Видеото досега го прегледале повеќе од стотина илјади луѓе.

Јиа вели дека од кога почнала да тренира, повеќе нема никакви здравствени проблеми и дека сега живее поздраво и подобро и од времето кога била помлада.

Видеото погледнете го на следниот линк:

 

 

 

Ќе ви се допадне

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu 2nd Season Part 2 Episode 2 at website https://animefreak.ws vinland saga animefreak

That Time I Got Reincarnated as a Slime OAD (Dub) (https://funimationfree.com/m/BlYE) Episode 5 at website https://funimationfree.com. See more funimation persona 5