(Видео) Бајден се изгуби во дворот во Белата куќа

Американскиот претседател Џо Бајден, повторно ја насмеа јавноста со неговото однесување. Овој пат направи нов гаф во Белата куќа, откако се изгуби во дворот. Претседателот на момент изгледаше збунет и изгубен, па мораше помошниците да му покажат каде да оди и да го вратат во Белата куќа.

„Навака, господине“, му рече еден од чуварите откако го засади дрвце на јужниот тревник.

„Мислев дека одиме на другата страна“, му одговори Бајден.

За потсетување, Бајден и претходно се најде во неколку непријатни ситуации во изминатите месеци. Прво се изгуби на сцена за време на говорот на конференцијата на Глобалниот фонд, а потоа ја повика конгресменката од Индијана која загина во сообраќајна несреќа уште во август.

И покрај големиот број гафови, Бајден ги отфрли тврдењата дека е стар и неподобен за повторно да се кандидира за претседател во 2024 година.

Scroll to Top