(Видео) Бонучи хит на Европското, пред новинарите во исто време пиеше и пиво и кока-кола

By

Еден од најдобрите фудбалери на Италија и стрелец на погодокот против Англија во финалето, Леонардо Бонучи, за време на прес-конференцијата со новинарите пиеше и пиво и сок во исто време. Фудбалерот беше во фокусот на сите, откако прво проба од хајнекен-пивото, а потоа отвори и шише кока-кола.

dobivaj vesti na viber

За потсетување, претходно Роналдо и Погба на прес-конференциите на Европското ги тргаа шишињата и им порачаа на своите фанови да пијат повеќе вода.

Прво Роналдо го тргна шишето со кока-кола, а потоа и Французинот Погба го тргна хајнекeн-пивото, кои беа спонзори на Европското. Од компаниите подоцна им порачаа на фудбалерите да не ги тргаат нивните производи.

Ќе ви се допадне