(ВИДЕО) Босанец го отпеа хитот „Despacito“ на српски, хрватски и босански

By
Целосен хит…

dobivaj vesti na viber

Еден Босанец дојде до идејата да го одработи планетарниот хит „Despacito“, но на свој начин.

Мелодијата не ја менувал, но затоа текстот во целост го прилагодил на својата идеја, иако младиот Босанец вели дека само ја препеал на три јазици, односно, на српски, хрватски и босански.

Нема да ви откриеме за што пее ова момче, но само ќе кажеме дека го споменува и Тито – и тоа во стихот „Се дига Тито“.

Слушнете како овој млад Босанец го одработи „Despasito“:

 

Како ви изгледаат зборовите на песната?

 

Ќе ви се допадне

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

watch anime AnimeHeaven DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

AnimeHeaven Komi Can’t Communicate Episode 1

My Hero Academia Season 4 Episode 24

Boruto: Naruto Next Generations Episode 224

AnimeHeaven Mother of the Goddess’ Dormitory Episode 10 - Uncen

tải go88