(Видео) Доналд Трамп танцува на YMCA од „Вилиџ Пипл“

By

Американскиот претседател Доналд Трамп ги изненади своите приврзаници на митинг во Флорида, со танцот кој го одигра на песната YMCA од групата „Вилиџ Пипл“.

Овој танц доби име MAGA танц, по кратенката на неговиот слоган Make America Great Again.

Предизборните митинзи на Трамп се познати по веселата атмосфера и неговите шеги, но сега на митинг во Џорџија испрати порака која не само што ги насмеа неговите приврзаници, туку истовремено и ги загрижи.

Во предизборниот говор на митинг во Џорџија, кандидатот на републиканците, испрати порака дека можеби ќе мора да ја напушти земјата, ако ги изгуби изборите од Џо Бајден.

„Знаете што. Натпреваруваето со најлошиот претседателски кандидат во историјата ми создава притисок. Можете ли што ќе биде ако изгубам? Што тогаш би правел? Ќе мора да кажам дека изгубив од најлошиот кандидат во историјата на политката. Не би се чувствувал добро. Можеби ќе морам да ја напуштам земјата, не знам“, изајвил Трамп.

Тој порача дека повеќе нема да собира пари за кампањата за претседателските избори кој се одржуваат на 3. ноември. Според досегашните податоци, Џо Бајден собрал 383 милиони долари за кампања, додека Трамп собрал 247 милиони долари.

Ќе ви се допадне