(ВИДЕО) Драматично спасување од запалено возило

By

На Јутјуб осамна драматичен момент од борба за живот по сообраќајна несреќа, што се случи во Азербејџан.

dobivaj vesti na viber

Имено, на автопатот меѓу Ростов и Баку дојде до судир кога една „Лада“ се „забила” во „Волга“. Веднаш потоа, автомобилот се запалил, па луѓето веднаш притрчале напомош.

Сите се обидувале да им помогнат на заробениот возач и патниците во возилото, но кога огнот се засилил, повеќето се откажале, освен неколкумина. Тие беа упорни докрај и тоа се исплатело. Ги скршиле прозорците и ги спасиле луѓето.

Јунаците ги собраа сите аплаузи на социјалните мрежи.

Ќе ви се допадне