(Видео) Фановите на Ѓоковиќ играа оро пред неговиот хотел

By

Навивачите на Новак Ѓоковиќ направија журка пред хотелот во кој е сместен најдобриот тенисер Новак Ѓоковиќ. Ѓоковиќ беше сместен во хотелот Мелбурн Парк, откако властите во Австралија му забранија влез во земјата.

dobivaj vesti na viber

Голем број негови фанови, најмногу од Србија, во знак на поддршка се собраа пред хотелот и почнаа да играат оро. Ѓоковиќ сега ја чека одлуката за депортација. Конечната одлука ќе биде донесена во понеделник.

 

Ќе ви се допадне

giải mã md5 go88 go88 mới dang nhap go88.vin

hủy lệnh rút tiền sunwin