(Видео) Фановите на Ѓоковиќ играа оро пред неговиот хотел

By

Навивачите на Новак Ѓоковиќ направија журка пред хотелот во кој е сместен најдобриот тенисер Новак Ѓоковиќ. Ѓоковиќ беше сместен во хотелот Мелбурн Парк, откако властите во Австралија му забранија влез во земјата.

Голем број негови фанови, најмногу од Србија, во знак на поддршка се собраа пред хотелот и почнаа да играат оро. Ѓоковиќ сега ја чека одлуката за депортација. Конечната одлука ќе биде донесена во понеделник.

 

Ќе ви се допадне

watch animes. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

My Hero Academia Season 3

Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 7

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

AniWatch My Hero Academia Episode 10

Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 155