(Видео) Ѓоковиќ го погоди Федерер во задникот

By

Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер за прв пат во својата кариера на тениските терени одиграа во пар. Тенискиот свет имаше можност да ги види двајцата најдобри играчи во историјата на егзебициониот меч на „Лејвер Купот“ во Чикаго.

Србинот и Швајцарецот како „Тим на Европа“ беа поразени од тимот кој го составуваа Кевин Андерсон и Џек Сок (2:1). Резултатот сепак беше во втор план.

Навивачите во култната кошаркарска сала добија забава каква што можеа и да очекуваат. Во главна улога беа Ноле и Федерер. Србинот предизвика голем број позитивни реакции на трибините, особено во моментот кога го погоди Федерер во задникот.

Се обиде Швајцарецот да се заштити од проектилот на Ноле, но шансите да го избегне беа минимални. Топчето го погоди во задникот, а потоа следеше комична реакција на двајцата

Ќе ви се допадне