(Видео) Гостите не се тргнаа од храната и покрај пожарот што избувна на венчавката

By

Двајца мажи кои беа гости на една венчавка во Биванди во Индија, не се одвоија од масата со храна и покрај тоа што во ресторанот изби пожар. Додека сите трчаа наоколу тие безгрижно седеа на масата и се гостеа.

Во еден момент, едниот од нив се сврти за да види што се случува, а потоа продолжи да јаде. Локалните медиуми пренесоа дека пожарот избил поради огнометот и за среќа освен помала материјална штета од неколку уништени столици и декорации, повредени нема.

Ќе ви се допадне

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!

SK8 the Infinity (Dub) Episode 4

anime sites ANIMEFLIX The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants (Dub)

The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub] Episode 6

ANIMEFLIX DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO