(Видео) Како да го заспиете бебето за помалку од 30 секунди

By

Усспивањето на бебињата понекогаш се чини како сериозна борба која ги исцрпува родителите. Но, еден од нив најде начин како да го смири и заспие своето плачливо дете за помалку од една минута.

dobivaj vesti na viber

Даниел Ајзенман објави видео од своето бебе, кое не сакаше да заспие и постојано плачеше. На крајот, Даниел направи звук кој го повторуваше сè додека не заспа.

Многумина од неговите пријатели и фанови го пофалија и му напишаа дека го пробале неговиот начин и дека бил ефективен.

Ќе ви се допадне